Naprawa, renowacja i konserwacja dachów z papy

Zdarza się, że wygląd dachu nie odzwierciedla jego faktycznego stanu. Czasami pozornie niezniszczone poszycie dachowe wymaga szybkiej interwencji fachowca. Na szczęście nie zawsze konieczna jest wymiana papy na nową. Zazwyczaj wystarcza solidna konserwacja wykonana przez specjalistów. Jest to znacznie tańszą opcją niż wymiana całego dachu, a pozwala osiągnąć równie spektakularne efekty.
Renowacja dachu z papy

Konserwacja dachu z papy termozgrzewalnej - dlaczego warto?

Większość osób sądzi, iż w sytuacji nieszczelności dachu konieczna jest wymiana jego całego pokrycia. Na szczęście istnieje znacznie bardziej ekonomiczny sposób, dzięki któremu można przywrócić dach do odpowiedniego stanu - konserwacja. Przy pomocy tej metody można nie tylko sporo zaoszczędzić, ale również szybko i skutecznie zabezpieczyć dach przed przyszłymi uszkodzeniami oraz nadać mu nowe właściwości. Należy pamiętać, że odpowiednio przeprowadzone prace konserwacyjne gwarantują szczelność dachu na wiele lat.

Różnice pomiędzy konserwacją a renowacją dachu z papy termozgrzewalnej

Konserwacja dachu z papy termozgrzewalnej to forma zabezpieczenia poszycia hydroizolacyjnego, która tworzy monolityczną powłokę na uszczelnianym obszarze dachu. Metoda ta najczęściej jest stosowana w przypadku nieszczelnych, przeciekających dachów. Natomiast renowacja pokrycia dachowego polega na obłożeniu jego powierzchni dyspersją asfaltowo-gumową, zbrojoną techniczną włókniną, która w przeciwieństwie do papy potrafi się łatwo przystosować do każdego kształtu i doskonale przylega do wszystkich typów podłoży. Renowacja zwykle wykorzystywana jest w przypadku dachów mocno zniszczonych, znajdujących się na budynkach z dużą ilością przebić, czyli świetlików, klimatyzatorów czy kominów.

Na czym polega naprawa dachu z papy?

Zauważyłeś, że dach Twojego budynku jest nieszczelny i przecieka? Martwisz się tym, że czekają Cię spore wydatki związane z wymianą pokrycia dachowego? Zanim wydasz fortunę na nową papę, skontaktuj się z firmą Integro. Specjaliści z tego przedsiębiorstwa szybko i sprawnie przywrócą Twój dach do odpowiedniego stanu. Oferowana przez nich usługa naprawy polega na usunięciu wszelkich uszkodzeń i zabezpieczeniu pokrycia na przyszłość. Dzięki temu dach doskonale spełnia swoją funkcję przez długie lata.

Renowacja papy termozgrzewalnej - kiedy się zdecydować?

Na renowację papy termozgrzewalnej warto się zdecydować po zauważeniu, że dach jest nieszczelny i przecieka. Renowacja jest szczególnie polecana w przypadku dachów mocno zniszczonych, znajdujących się na budynkach z dużą ilością przebić, czyli kominów, świetlików, klimatyzatorów oraz innych sprzętów roof-topowych. Dzięki tej metodzie można cieszyć się idealnie szczelnym dachem przez długie lata.